Aktualności

wpis6

Jak koronawirus wpłynął na rynek windykacji?

Koronawirus dotyka obecnie praktycznie cały świat. W szczególności odciska swoje piętno na świecie biznesu. Wiele firm jest obecnie w głębokim kryzysie przez zaburzenia płynności finansowej, spowodowane przestojem w obrotach. Taka sytuacja w znaczący sposób wpływa na rynek windykacji, ponieważ coraz więcej firm zaczyna dbać o terminowe płatności od swoich kontrahentów już zawczasu, aby samemu nie popaść w spiralę długów.

wpis5

Co zrobić, kiedy Twój kontrahent nie płaci?

Kolejna faktura nieopłacona w terminie… Brzmi znajomo? Niestety problem z terminową płatnością ze strony kontrahentów spotyka wielu przedsiębiorców. Co najgorsze, tego typu problem może spowodować zaburzenie płynności finansowej, jeżeli przedsiębiorca nie zareaguje na czas. Co robić w przypadku takiej sytuacji?

Wpis4

System EC Easy Collect WIND w zarządzaniu należnościami

W naszych postach bardzo często przewija się temat zarządzania należnościami. Jest to naszym zdaniem jeden z ważniejszych aspektów zarządzania finansami przedsiębiorstw. Zarządzanie należnościami to nic innego jak sprawowanie kontroli nad płatnościami od naszych kontrahentów. Co istotne – terminowymi płatnościami. W Ewrze oferujemy naszym Klientom możliwość korzystania z Systemu EC Easy Collect WIND w tym aspekcie.

Ekostraż foto

Czy wiesz, że EWRA to nie tylko windykacja?

Oprócz codziennych obowiązków związanych z obsługą naszych Klientów w zakresie windykacji, staramy się również wykraczać poza biznesową codzienność, robiąc coś dobrego dla innych. Już od kilku lat regularnie wspieramy stowarzyszenie Ekostraż, poprzez zbiórki środków na karmę dla zwierząt, a nawet udało nam się zbudować na Walentynki drogę dojazdową do siedziby fundacji.

Wpis3

Czym jest płynność finansowa firmy?

W naszych artykułach bardzo często pojawia się pojęcie płynności finansowej. Płynność finansowa firmy to nic innego, jak jej wypłacalność, czyli zdolność do zakupu towarów i usług potrzebnych do codziennego funkcjonowania, jak również do spłacania bieżących zobowiązań.

Wpis2

Jakie prawa przysługują windykatorowi?

Niedawno pisaliśmy o obowiązkach windykatora. Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na jego prawa. Windykator, wykonując zawodowe obowiązki, musi przestrzegać przysługujących mu praw i kategorycznie nie może wychodzić poza obszar swoich kompetencji. Należy bowiem zawsze pamiętać, że windykator nie jest funkcjonariuszem państwowym, a co za tym idzie – nie przysługują mu uprawnienia komornika, policjantów czy też przedstawicieli prokuratury i sądu.

Wpis1

Windykacja w czasie epidemii

Dziś kilka słów na temat tego, co dzieje się obecnie na rynku windykacyjnym. Epidemia spowodowana koronawirusem ma wpływ nie tylko na kwestie zdrowotne obywateli. Wielu przedsiębiorców, którzy bardzo często są osobami odpowiedzialnymi za tworzenie miejsc pracy, wchodzi właśnie w coraz głębszy kryzys, związany z ograniczeniami narzuconymi przez rząd. W tym czasie dla przedsiębiorców szczególne znaczenie ma proces odzyskiwania swoich należności od kontrahentów.

Wpis

Jakie obowiązki ma windykator?

Podstawowym obowiązkiem windykatora, jak sama nazwa wskazuje, jest windykacja. Polega ona przede wszystkim na udzielaniu pomocy w odzyskiwaniu długów i należności od dłużników. Ze względu na zakres pracy wiele osób myli osoby zajmujące się windykacją z komornikami. Jednak w przeciwieństwie do tej grupy zawodowej windykator nie ma zamiaru zająć majątku dłużnika.

Wpis-01042020

Jak wygląda przebieg procesu windykacyjnego?

Proces windykacyjny zasadniczo przebiega w trzech etapach. Sprawdź jak wygląda każdy z nich, czytając załączony wpis.

Wsparcie

Program wsparcia przedsiębiorców

Firma EWRA we współpracy z Polskim Związkiem Zarządzania Wierzytelnościami udzieli wsparcia polskim przedsiębiorstwom w zakresie utrzymania płynności finansowej. Pomoc spółki EWRA polega na bezpłatnym udzielaniu porad w ramach infolinii oraz mailowo. Dowiedz się więcej, czytając wpis.

infografika

Informacja w związku z koronawirusem (COVID-19)

Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w kraju, spółka EWRA w pełni respektuje zalecenia władz centralnych i począwszy od dnia 16.03 praca wszystkich pracowników odbywa się w trybie home-office. Oznacza to, iż nasze obowiązki, związane z dochodzeniem należności na Państwa rzecz, wykonujemy bez zmian, pozostając do Państwa dyspozycji.​

zjazd

EWRA w windykacji zagranicznej - stowarzyszenie E-Iure

Czy wiesz, że nasza spółka zajmuje się również windykacją zagraniczną? EWRA jest jedyną polską spółką posiadającą status członka w stowarzyszeniu E-iure, zrzeszającym renomowane firmy prawnicze na arenie międzynarodowej.

Happy young couple shaking hands for a financial agreement

Kim tak naprawdę jest windykator?

Praca windykatora nie kojarzy się pozytywnie. Pierwszymi skojarzeniami wielu osób, gdy usłyszą słowo „windykator”, są: komornik sądowy, zabranie ciężko zarobionego majątku czy też trafienie na listę Krajowego Rejestru Długów. Należy podkreślić, że tak nieprzychylna opinia o windykatorach mija się z prawdą.

art1

Zalety wdrożenia monitoringu należności

Czym jest monitoring należności i dlaczego warto wdrożyć go w Twojej firmie?

Monitoring należności to działania, które mają na celu niedopuszczenie do nieterminowych wpłat od naszych kontrahentów.