Czym kierować się przy wyborze firmy windykacyjnej?

Płynność finansowa to jeden z najważniejszych aspektów prowadzenia działalności. Jej brak może doprowadzić do poważnych problemów, a nawet do bankructwa. Częstą przyczyną zaburzenia płynności finansowej jest nieterminowa spłata należności lub jej częściowy brak ze strony kontrahentów. Rozwiązaniem takich problemów może być nawiązanie stałej współpracy z firmą windykacyjną, która będzie stale monitorować płatności w firmie, a w przypadku opóźnień zajmie się windykacją kontrahenta w sposób legalny i profesjonalny. Na co warto zwrócić uwagę, poszukując firmy windykacyjnej do stałej współpracy?

·        Doświadczenie firmy windykacyjnej:

Nie jest regułą, że „młoda” firma nie będzie rzetelnie wykonywać obowiązków względem swoich klientów. Jednak – jak w przypadku wielu innych firm – doświadczenie w tej profesji jest najcenniejsze. To właśnie lata pracy budują umiejętności, a kolejne sytuacje uczą jak kierować sprawą i rozwiązywać problemy z dłużnikami, np. w zależności od specyficznej branży lub wielu innych kryteriów.

·        Opinie byłych i aktualnych klientów:

Głównym celem firmy windykacyjnej jest wynegocjowanie spłaty długu w Twoim imieniu, w sposób profesjonalny i uczciwy. Firma windykacyjna, z którą nawiążesz współpracę, będzie występowała w Twoim imieniu – będzie zatem poniekąd wizytówką Twojej firmy. Dowiedz się, czy Twój przyszły „przedstawiciel” może pochwalić się referencjami. Jeżeli nie ma nic do ukrycia, bez problemu dowiesz się, jaką opinią może się pochwalić i od jakich firm posiada już referencje.

·        Umowa:

Jeżeli rozmawiasz już o szczegółach z wybraną firmą windykacyjną, dokładnie przeczytaj umowę. Zwróć uwagę na wszelkie kwestie budzące Twoją wątpliwość, przedyskutuj je otwarcie. Dzięki takiemu podejściu współpraca z firmą windykacyjną będzie przebiegała w sposób klarowny, a podpisany z nią kontrakt będzie dla Ciebie ogromnym udogodnieniem, bez miejsca na niejasności.

Powyżej opisane aspekty to podstawy, na które warto zwrócić uwagę, poszukując firmy windykacyjnej do współpracy. Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie pomocny. W przypadku pytań o przebieg współpracy z firmą windykacyjną zapraszamy do kontaktu osobistego.

Zespół EWRA Sp. z o.o.